Marketing cyfrowy — co to jest?

Marketing cyfrowy jest również znany jako marketing internetowy lub marketing online i polega na identyfikowaniu, przewidywaniu i zaspokajaniu wymagań klientów w sferze cyfrowej przy jednoczesnym osiąganiu celów biznesowych.

visit https://studiofototapet.com/

Obejmuje szeroką gamę kanałów online, w tym reklamę płatną za kliknięcie, optymalizację wyszukiwarek, marketing w mediach społecznościowych, marketing e-mailowy, marketing afiliacyjny i wiele innych.

Obejmuje również śledzenie, mierzenie, monitorowanie i zarządzanie kampaniami online w celu osiągnięcia celów biznesowych, przy jednoczesnym zaspokojeniu potrzeb i pragnień rynków docelowych. Tak więc wszystkie działania zaczynają się od celów i celów, a klienci są w centrum wszystkich operacji.

Aby odnieść prawdziwy sukces w marketingu cyfrowym, ważne jest, aby stworzyć plan lub strategię marketingową, która pomoże pokierować Twoimi działaniami i oto, co powinieneś w niej uwzględnić:

Analiza marketingowa

Analiza to sprawdzenie kondycji i zamożności Twojej firmy, aby ocenić, jak dobrze sobie radzisz w kanałach cyfrowych. Pomaga dokonać przeglądu firmy, aby zobaczyć, czego ci brakuje i co musisz zrobić, aby osiągnąć swoją misję.

Analiza obejmuje również zbadanie konkurentów, aby dowiedzieć się, kim są i jak dobrze dysponują zasobami. Konkurenci pochodzą ze wszystkich kierunków, w tym międzynarodowe firmy, które sprzedają na lokalnym rynku docelowym i nie można ich ignorować.

Twoja analiza obejmie również klientów docelowych, aby dowiedzieć się, kim są i czego potrzebują lub chcą. Zidentyfikujesz ich dane demograficzne i ocenisz, czy jesteś w stanie spełnić ich wymagania, niezależnie od tego, czy są to konsumenci, czy klienci biznesowi.

Cele marketingowe

Dzięki analizie marketingowej uzyskasz bogactwo informacji, które pomogą Ci opracować cele marketingowe. Pamiętaj, że Twoje cele są krótkoterminowe i powinny być zgodne z Twoją misją i celami.

Powinny być konkretne, mierzalne, osiągalne, istotne i określone w czasie, a podczas ich tworzenia należy wziąć pod uwagę zasoby biznesowe.

Twoje cele będą kierować Twoją strategią, więc ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na ich utworzenie i upewnić się, że są ważne dla Twojej firmy.

Marketing docelowy

W swojej analizie marketingowej będziesz mieć określone segmenty klientów, do których chcesz kierować swoje produkty lub usługi. Teraz musisz określić, na które segmenty chcesz kierować reklamy, w oparciu o swoje cele i zasoby, którymi dysponuje Twoja firma.

Jest to jedna z najtrudniejszych części planu marketingu cyfrowego i ważne jest, aby wybrać tylko te segmenty, które będą dochodowe. Należy więc unikać kierowania reklam na wszystkie segmenty, ponieważ prawdopodobnie zmniejszy to Twoje wysiłki i wyczerpie Twój budżet, ale niewiele w zamian.

Strategia marketingowa

Strategia marketingowa stanowi większość planu marketingu cyfrowego i obejmuje elementy marketingu mix, takie jak produkt, cena, miejsce, promocja, ludzie, proces i fizyczne dowody. To są wszystkie taktyki marketingowe, które musisz wdrożyć, aby osiągnąć swoje cele

Wiele z tego, co tu uwzględnisz, będzie pochodzić z badań przeprowadzonych podczas audytu i analizy.

Budżety i kontrole

Na koniec należy ustalić budżet wystarczający do wdrożenia taktyk marketingowych. Jeśli masz mały budżet, uwzględnij tylko te zadania, które są najważniejsze dla Twojego sukcesu.

Kontrola polega na identyfikowaniu nieprzewidzianych okoliczności i podejmowaniu decyzji, co zrobić, gdy coś pójdzie nie tak, jak zwykle. Musisz więc regularnie sprawdzać i przeglądać postępy oraz upewnić się, że jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów.

Mike Ncube jest konsultantem ds. marketingu cyfrowego i autorem marketingu, a jego najnowsza książka to „Przewodnik po sukcesie w marketingu internetowym dla majsterkowiczów”. Regularnie pisze na blogu o najnowszych trendach w marketingu cyfrowym i opublikował książki, studia przypadków i oficjalne dokumenty, które pomogą Ci w Twoich kampaniach.

Odwiedź jego witrynę marketingu cyfrowego, aby dowiedzieć się więcej o marketingu online i pobrać szablony oraz jego książki.